Jetour X70 Plus teszt – tágas kínai családi SUV, erős ár‑érték aránnyal

By | 2026.01.08.

Jetour x70 plus

A Jetour X70 Plus a kínai középkategóriás SUV‑k egyik legjellemzőbb példája: nagy, családbarát karosszéria, hét ülés opcióval, erős turbómotorokkal és nagyon gazdag felszereltséggel, nyugati riválisoknál kedvezőbb áron. Autószerelő szemmel egy tipikus modern kínai konstrukcióról van szó: 1,5–1,6 literes turbós benzines, 6–7 fokozatú DCT-váltóval, elöl–hátul tárcsafékekkel, elektro-szervós kormánnyal, ami jó ár–érték arányt ad, de gondos karbantartást igényel.

Külső dizájn – nagy, elegáns családi SUV

A Jetour X70 Plus formatervét inkább elegáns, lágy ívekkel rajzolt családi SUV‑nak szánták, mint terepjárós „kockának”.

  • A 4,72–4,75 m hossz, 1,90 m szélesség és kb. 1,72 m magasság a középkategória tetejére helyezi, tehát nagyobb a legtöbb kompakt SUV‑nál.

  • A krómozott hűtőrács, a keskeny LED‑fényszórók és a markáns nappali menetfények kifejezetten modern, kissé prémium érzetet adnak.

Oldalról a hosszú tengelytáv (2720–2745 mm) és a rövid első–hátsó túlnyúlás hangsúlyozza a belső helykínálatot, a 19 col körüli könnyűfém felnik pedig jól kitöltik a kerékjárati íveket. A hátul elnyúló LED‑lámpacsík, a krómozott díszlécek és az integrált tetőspoiler a mai „SUV‑divatot” követi, a dizájn összhatásában közelebb áll egy Kia Sorento/Hyundai Santa Fe vonalhoz, mint egy klasszikus off‑roaderhez.

Beltér – térkirály hét ülésre hangolva

Az X70 Plus egyik legnagyobb erőssége a helykínálat. A 7 személyes konfigurációval a családok és flották kedvence lehet.

  • Az első sorban bőséges fej- és vállteret kap a sofőr, a kilátás SUV‑osan magas, jól belátható a forgalom.

  • A második sorban három felnőtt is kényelmesen elfér, a tesztek kiemelik a lábtér nagyságát és az ülőlap megfelelő hosszát.

  • A harmadik sor inkább gyerekeknek vagy rövidebb utakra felnőtteknek ideális: a lábtér és a fejtér kompromisszumos, de városi vagy ritkább használatra elfogadható.

Csomagtér:

  • 7 ülés mögött kb. 438–480 liter közötti csomagtér marad (piacfüggően), ami a hétülésesek között nem rossz érték.

  • A hátsó két ülés síkba döntésével nagy, jól pakolható raktér nyerhető, akár 1,8–2,0 m hosszú rakodófelülettel.

Anyaghasználatban a kategória elvárásait hozza: felül puhább, alul keményebb műanyagok, műbőr kárpit, piros díszvarrásokkal és dekorbetétekkel. A YouTube‑tesztek alapján az ajtók csukódása kissé „üreges” érzetű, és a műbőr minősége lehetne jobb, de az összkép ár‑arányban még így is pozitív.

Műszerfal, infotainment, vezetői környezet

Az X70 Plus műszerfala követi a modern kínai trendet:

  • digitális műszeregység a sofőr előtt;

  • nagy, 10–12 col közötti központi érintőképernyő a műszerfal közepén;

  • minimális fizikai gomb, sok funkció érintőpanelről vezérelve.

A rendszerek:

  • kezeli a multimédiát, Bluetooth‑ot, navigációt, tolatókamerát;

  • több piacon Android Auto/CarPlay támogatást is kínál;

  • a grafika a tesztvideók szerint tiszta, informatív, nem túlzsúfolt.

A kormánykerék multifunkciós, a váltókar mögött sok piacon váltófülek is találhatók – bár az egyik teszt szerint a váltófülek „a létező legfeleslegesebb extrák”, mivel a DCT úgyis maga intézi a fokozatokat, a manuális kapcsolgatással nem lesz kézzelfoghatóan jobb az élmény.

Motorok és hajtás – 1.5T, 1.6T, 7DCT

Nemzetközi szinten a Jetour X70 Plus több motorváltozattal fut, a leggyakoribbak:

  • 1.5T, soros négyhengeres turbós benzines (SQRE4T15C vagy hasonló), 156 LE és kb. 230 Nm nyomatékkal;

  • 1.6 TGDI, turbós benzines, 197 LE és 290 Nm nyomatékkal (top‑változat);

Váltók:

  • 6 fokozatú kézi vagy 6 fokozatú szárazkuplungos DCT az 1.5T‑hez;

  • 7 fokozatú nedves vagy száraz DCT az 1.6 TGDI‑hez, elsőkerék-hajtással.

Teljesítményadatok:

  • 0–100 km/h kb. 8–10 másodperc között, motor- és felszereltségi szinttől függően;

  • végsebesség 180–220 km/h között;

  • átlagfogyasztás katalógus szerint 6,5–7,6 l/100 km, valós használatban inkább 8–10 l/100 km vegyes üzemben.

Autószerelői szempontból:

  • az 1.5/1.6‑os turbómotorok ismerős felépítésűek (soros négyhenger, DOHC, DVVT, egyturbós feltöltés), a legfontosabb a minőségi olaj és a gyártó által előírt csereperiódus betartása, sőt, rövidítése intenzív városi használatnál;

  • a DCT‑nél különösen figyelni kell a váltóolaj‑specifikációra, a túlmelegedés elkerülésére (nem „csúsztatni” hosszan emelkedőn) és a gyári szervizintervallumokra.

Futómű, fék, vezetési élmény

Az X70 Plus futóműve elöl MacPherson, hátul csatolt lengőkaros vagy több lengőkaros elrendezést használ, piaci specifikációtól függően, ami a középkategóriás SUV‑oknál megszokott kompromisszum:

  • elfogadható kanyarstabilitás;

  • jó úthibanyelés, főleg hosszabb úton kényelmes rugózás.

A tesztek szerint:

  • a rugózás inkább komfortosra hangolt, a magyar úthibákhoz hasonló rossz minőségű utakon is megtartja a kényelmes karaktert, nem pattog, csak átadja, hogy gödrös az út, de nem ráz szét;

  • a kormányzás elektromos rásegítéssel dolgozik, városban könnyű, autópályán azonban lehetne közvetlenebb, de a célcsoport szempontjából ez nem kritikus.

A fékrendszer elöl–hátul hűtött tárcsafékekre épül, ABS‑szel és elektronikus fékerő-elosztással (EBD). A mindennapi forgalomban a lassulás kiszámítható, a pedálérzet a tapasztalatok szerint inkább puha, családi autós beállítású.

Vezetési élmény, zajkomfort

A valós tesztek kiemelik, hogy a Jetour X70 Plus egy nagy, nehéz autó, amit a motor néha „küzdve” mozgat, különösen az 1.5T‑s verzióban.

  • Az 1.6 TGDI már magabiztosabban viszi a kasznit, de intenzív gyorsításnál a motorhang morgó, durva tónusú.

  • Normál tempónál a motorzaj és a gördülési zaj kifejezetten visszafogott, hosszabb utakon is komfortos a zajszint.

Az ülések hosszabb távon is kényelmesek, különösen az első sorban, a második sorban a középső ülés valamivel keményebb, de három felnőtt rövidebb távon elfér. A futómű hangolása miatt autópályán is stabil, nem billeg túlságosan, ami a magas építés ellenére biztonságérzetet ad.

Technológia és komfort felszereltség

A Jetour X70 Plus az árkategóriájában kiemelkedően jól felszerelt:

  • automata LED‑fényszórók ködfényszóróval;

  • esőszenzoros ablaktörlő;

  • kétzónás automata klíma hátsó befúvóval;

  • intelligens kulcs, nyomógombos indítás;

  • elektromos csomagtérajtó sok piacon;

  • panorámatető bizonyos felszereltségeknél.

A kényelmet fokozzák:

  • bőrhatású kárpitok;

  • több USB- és 12V/220V csatlakozó, hátul is;

  • ülésfűtés (felszereltségtől függően), elektromosan állítható, részben memóriás vezetőülés;

  • jó minőségű hangrendszer, tiszta hangzással.

A tesztvideók szerint a grafika, menürendszer és a kijelzők olvashatósága erős pont, a menü logikája pedig elsőre szokást igényel, de megszokás után jól használható.

Biztonság és vezetéstámogató rendszerek

A X70 Plus biztonsági felszereltsége piaconként változik, de jellemzően tartalmazza:

  • ABS, EBD, ESC, hegymenet-asszisztens;

  • több légzsák (front, oldal, függöny);

  • tolatókamera, első–hátsó parkolóradar;

  • vészfékrásegítő, guminyomás-figyelő.

Fejlettebb ADAS‑csomagban:

  • sávelhagyásra figyelmeztető rendszer;

  • holttérfigyelő;

  • hátsó keresztforgalom-figyelő;

  • adaptív tempomat (felszereltségtől és piacoktól függően).

Komplett Euro NCAP-teszt még nem széles körben elérhető, de a gyártó nagy szilárdságú acélvázat és több energiaelnyelő zónát alkalmaz, a regionális specifikációk Euro 5‑ös emissziós normát és európai piacokra hangolt biztonsági szintet céloznak.

Műszaki adatok – Jetour X70 Plus röviden

A főbb paraméterek a különböző források alapján:

Jellemző Érték
Kivitel 5 ajtós SUV, 5/7 ülés
Hosszúság 4724–4749 mm 
Szélesség 1900 mm 
Magasság 1720 mm 
Tengelytáv 2720–2745 mm 
Üres tömeg kb. 1565 kg körül 
Ülések száma 5 vagy 7 
Csomagtér 438–480 l (7 ülésnél) 
Üzemanyagtank 57 l 
Motorok 1.5T 156 LE / 1.6T 197 LE 
Nyomaték 230–290 Nm 
Váltók 6MT / 6DCT / 7DCT 
Hajtás Elsőkerék-hajtás (FWD) 
0–100 km/h kb. 8–10 s 
Végsebesség 180–220 km/h 
Átlagfogyasztás katalógus 6,45–7,6 l/100 km 
Valós átlag kb. 8–10 l/100 km vegyesben 

Szervizelhetőség és megbízhatóság

Autószerviz-szempontból a Jetour X70 Plus tipikus modern kínai SUV:

  • a mechanikus részek (futómű, fék, kormányzás) jól ismert sémára épülnek, szerelhetőségük nem különösebben problémás;

  • a turbós benzinesek és a DCT‑váltók a kritikus pontok: minőségi olaj, hűtés és a gyári előírásoknál nem lazább szervizintervallum kell.

A tulajdonosi beszámolók alapján az X70 Plus általában:

  • „nagyon jó ár‑érték arányú, csendes, kényelmes, sima futású autó”;

  • fogyasztása vegyesben 10–11 l/100 km körül alakul, ami a mérethez és a motorhoz képest elfogadható, de a katalógusértéknél magasabb;

  • előfordulnak kisebb szoftveres bugok (infotainment), amiket jellemzően frissítéssel vagy beállítással lehet orvosolni.

A hosszú távú megbízhatóságról még nincs több százezres futásteljesítményű tapasztalat, de a Chery‑csoport technikai háttere és a típus eddigi visszajelzései alapján nem látszik rendszerszintű, típushibás konstrukció.

Kinek ajánlható a Jetour X70 Plus?

A Jetour X70 Plus különösen azoknak lehet vonzó:

  • akik nagy, 7 személyes családi SUV‑ot keresnek, de nem akarnak prémium árakat fizetni;

  • akiknek fontos a tágas második sor, a használható (bár kompromisszumos) harmadik sor és a jól pakolható csomagtér;

  • akik nagy kijelzőket, modern infotainmentet, sok kényelmi extrát várnak el egy középkategóriás SUV‑tól.

Autószerelői tanácsként:

  • az X70 Plus jó választás lehet, ha a tulajdonos vállalja a szigorú karbantartási fegyelmet (olaj, szűrők, váltóolaj);

  • olyan szervizt választ, ahol elérhetők a megfelelő diagnosztikai eszközök és információk (különösen DCT‑hez és motorvezérléshez);

  • tisztában van azzal, hogy a kiváló felszereltség és kedvező vételár mellé az értéktartás várhatóan valamelyest gyengébb lesz, mint egy ismert európai márkánál, különösen a márkatámogatás minőségétől függően.

Összességében a Jetour X70 Plus egy olyan kínai családi SUV, amely reális alternatívát kínál a megszokott márkákkal szemben, feltéve hogy a vevő tudatosan választ márkahátteret és szervizpartnert, és nem spórolja el a hajtáslánc karbantartását.